Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hafling

23. 4. 2009

Hafling

původ:    Domovem tohoto plemene se stala vesnice Hafflingen v Ötztalských alpách. Hlavní hřebčín je v Jenesii. Po 1.sv.v. Rakousko tuto oblast ztratili a bylo přičteno k Itálii, proto byl chov přenesen do Tyrol. Podařila se udržet chov čistý, bez křížení Huculů, bosenských Horských koní a polských Koniků i malích Noriků.
      Velmi plodného hřebce - zakladatele chovu El Bedaviho dovezla v 19.stol. z Arábie rakouská hipologická společnost. Čtyři z krevních linií tohoto plemene se odvozují od synů, vnuků a pravnuků polokrevníka El Bedavi XXII, narozeného v rakousko-uherském hřebčíně v Radovci (dnes Radauti v Rumunsku). Pátá linie je po Willym, pravnuku Haflinga, potomka 249 Folie, syna El Bedavi XXII. Tento jednotný původ spolu s tvrdými podmínkami ve vysokých horách upevnil typ, který je osobitý a nápaditý.

povaha:  klidný, pracovitý, učenliví, nenáročný na péči

charakteristika:  Většinou je to ryzák s bílou hřívou a ohonem. Výška v kohoutku nepřesahuje 140cm. Mohutný s velmi kvalitníma nohama, šikmější lopatkou s výbornými kopyty. Hřbet je delší. Otužilí a skromný kůň. Dožívá se věku 40-ti let. Lze ho využít na jakoukoli práci. V lese, zápřahu, jezdectví

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

fotka

(klára, 11. 7. 2009 21:08)

HEZKÁ FOTKA MOC MU TO SLUŠÍ :o)